Híreink

Diákcsere (Burgdorf-Veszprém)

2017. szeptember 6-án megérkeztek iskolánkba a burgdorfi cserediákok, mindössze 8-an. Az itt eltöltött egy hetük során számos szép, számukra különleges helyre utazhattak el, többek között Győrbe, Budapestre, a Balatonra, illetve Sopronba. Veszprémi napjukat az iskola 9.B osztályának emelt németesei szervezték. A német diákok játékos és ismeretterjesztő feladatok segítségével ismerhették meg Veszprém történelmi múltját. Magyar kísérettel először a Petőfi színházhoz, majd a Kossuth utcán keresztül az Óváros térre, illetve a Tűztoronyba mentek. Innen útjuk a Margit romokhoz vezetett, ahol a veszprémi diákok játékos feladatokkal várták őket. A nap végén pedig ellátogattak a veszprémi állatkertbe. A Magyarországon töltött hetük végén szeptember 12-én délelőtt indultak vissza Németországba. A cserediák program során számos országhatárokon átívelő barátság kötődött, és ki tudja, lehet, hogy egyszer még találkozunk.