Szombaton reggel 117 vetésis diák vágott neki a kalandnak és indult az Erkel Színházba Budapestre, hogy megnézze Giacomo Puccini Bohémélet 2.0 című operáját. Mindez az OperaKaland elnevezésű program keretein belül valósulhatott meg, amely az utóbbi évek legnagyobb szabású közművelődési-köznevelési kezdeményezése a Magyar Állami Operaház szervezésében. A program lényege, hogy minden tanévben két alkalommal - ősszel és tavasszal - meghívnak az országból minden középiskolát, ezzel lehetővé téve a diákok számára, hogy anyagi helyzettől és lakhelytől függetlenül ismerkedhessenek meg az opera műfajával.

A párizsi bohém művészek életét bemutató Puccini-opera modern feldolgozását tekintettük meg. A rendező, Damiano Michieletto nem akarta a cselekményt szokatlan kontextusba helyezni vagy erőltetetten aktualizálni, és ez a darabon is érezhető volt. Elsőre nehezen is találtuk a történet modern kori értelmezését, mert bár a látvány tökéletesen tükrözte a mai viszonyokat, az eredeti szöveg és a történet már mást mondott. De aztán egy kis elmélkedéssel és továbbgondolással megtaláltuk az örök érvényű értékeket és azok elvesztésének hatását.