Április 30-án szombat délben indult útra a 9.KNY/A, 9.NY/D, 9.A és  9.D osztályból összeállt csoport, úticélunk Barcelona volt. Huszonöt órás utazás után érkeztünk meg Santa Susanna-i szállásunkra Barcelonától mintegy 60 km-re. A szállodánk közel volt a parthoz, a szerencsésebbek a tenger látványára ébredhettek. Első teljes napunkon Barcelona belvárosát fedeztük fel, valamint ellátogattunk Gaudí híres parkjába, a Parque Güell-be.

Első állomásunk a Plaza Catalunya volt, ahonnan a Grácia sétányon végigsétálva megtekinthettük a spanyol építészet remekeit, többek közt a la Pedrera-t. Ezután busszal felmentünk a Parque Güellbe, és három órás sétát tettünk a parkban. A Zona Monumentalból gyönyörű kilátás nyílt a városra, a kikötőre és a tengerre. A nap utolsó programja a várva-várt Sagrada Familia volt. A neogótikus stílusban épült templomban sajnos elég kevés időt tudtunk eltölteni, részletes túrát tettünk és még a múzeumra is jutott időnk, ahol megismerhettük a templom tervezésének és építésének történetét. Kedd reggel a gótikus negyedből csoportokra bontva indultunk el, és töltöttük ki a városismereti feladatlapot. Az útvonal utolsó állomása a város egyik legszebb épülete a La Catedral volt. A feladatmegoldás során számíthattunk a helyiek, de akár a biztonsági őrök segítségére is. Ezután együtt sétáltunk keresztül a Born negyedig, útközben megcsodálhattunk a Katalán zene palotáját és a Santa María del Mar-t. Délután katalán és spanyol specialitásokat kóstolhattunk a Los Amigosban. Tele hassal vettük az irányt az Olimpiai Kikötőbe, majd a Las Ramblas-ra. A város szívében sétálva vásárolhattunk a környék legnagyobb piacán, a Mercado de la Boquería-n. A szerdai nap volt diákok egyik nagy kedvence: ellátogattunk a környék legnagyobb vidámparkjába, a Port Aventuraba. A tematikus parkban különböző, például polinéz vagy kínai díszletek között próbálhattuk ki az attrakciókat. A csütörtök volt az utolsó és egyben az egyik kedvenc napunk: sokunk álma valóra vált, amikor ellátogattunk az FC Barcelona stadionjába, a Camp Nouba. Itt a csapat százéves történetét és sikereit ismerhettük meg a kiállításokon, valamint betekintést nyerhettünk a közvetítőszobába és a sajtóterembe is. A nap másik programja a híres montserrati monostor volt. A csoportnak itt két programlehetősége volt: a monostori múzeum megtekintése vagy egy fél órás túra a Szent Miguel kereszthez. Utolsó este összepakoltunk és tettünk egy utolsó búcsúsétát a tengerparton és Santa Susanna belvárosában. Másnap korán indultunk Figuerasba, ahol a híres szürrealista művész, Salvador Dalí múzeumát jártuk végig és rövid sétát tettünk a városban. Újabb hosszú buszút végeztével szombat délben értünk haza.  A kirándulás mindenkinek hatalmas élmény volt, főleg azok számára volt nagy lehetőség, akik csak második idegen nyelvként tanulják a spanyol nyelvet. A diákok nagyszerű élményekkel, tapasztalatokkal tértek. Hálásak vagyunk Török Adél, Szilágyi Chebi María Elena tanárnőknek és David Ciberias Barja tanár úrnak a kirándulás lebonyolításáért és a szervezésért. Nekik köszönhetően sokkal jobban megismerhettük a spanyol, valamint a katalán kultúrát. Reméljük, lesz még lehetőségünk részt venni hasonló tanulmányi kirándulásokon, hiszen nagyon sok új és hasznos ismeretre tehettünk szert az öt nap alatt.