1989. szeptember A Vetési Albert Gimnázium megkezdi működését.
16 osztályos épületben nyelvi, testnevelés valamint informatika tagozattal.
1990. Testvériskolai kapcsolat létesül a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Líceummal.
1990. Partneriskolai kapcsolat létesül a hollandiai Groningen középiskolájával.
1992. Az iskola épülete 3 tanteremmel bővül.
1993. Partneriskolai szerződés létesül az ausztriai Amstetten gimnáziumával.
Az épület bővítése nyomán az iskola 21 osztályossá válik.
1994. A gimnázium a pesti Németh László Gimnázium követő iskolájaként 8 évfolyamos gimnáziumi képzést indít.
1996. Iskolánkban zajlik a VIII. Nemzetközi Diákolimpia 58 ország 600 versenyzőjének részvételével.
1997. Az iskola nevelőtestülete az emelt szintű sportosztályos képzés megszüntetése mellett dönt.
1998. Országos vers és prózamondó verseny zajlik az iskolában az 1848/49-es forradalom 150. évfordulójának tiszteletére.
A gimnázium az Országos Ifjúsági Sporthivatalt Középiskolai Sportműhely kitüntetésében részesült.
1999. A gimnáziumban francia-magyar két tanítási nyelvi valamint emelt szintű biológia-ökológia képzés indul.
A gimnázium közössége az iskola alapításának 10. Évfordulóján Pro Meritis városi kitüntetésben részesül.
2000. Partneriskolai szerződés jön létre a Loire régióbeli Saumur város Duplessis Mornay gimnáziumával.
A gimnáziumban Európa-kör alakul, Európa sarok kerül kialakításra.
2000. november 1. Minőségfejlesztési program kezdődött el COMENIUS 2000 (I. modell) néven.
2001. Új nevelési program és helyi tanterv alapján dolgozunk.
Partneriskolai kapcsolat létesül a belga Ottigny gimnáziumával.
Harmadik informatika terem kerül kialakításra.
Iskolánkban Goethe Nyelvvizsga hely kezdte meg működését.
2002. Az iskolában megkezdi működését az érettségi utáni oktatást nyújtó City College Üzleti Szakközépiskola.
Miniszteri tanúsítvány megszerzése a Comenius 2000 I. modelljének kiépítéséről (partnerközpontú működés).
A Socrates program keretében közös projekt indul finn és osztrák diákokkal.
2003. Az iskola miniszteri elismerésben részesül, mint az ország legjobb 20 sporteredményességet felmutató iskolájának egyike.
A gimnáziumban Európa modul oktatása kezdődik a 11. évfolyamon.
Diákcsere kiépítése Hannoverrel, Bresciával.
2004. Az iskola nevelőtestülete az emelt szintű informatika és a nyolcosztályos gimnáziumi képzés megszüntetése mellett dönt.
A gimnáziumban a négy és nyolc évfolyamos képzések helyett felmenő rendszerben öt évfolyamos nyelvi előkészítő osztályos képzési forma kerül kialakításra.
A gimnáziumban iskolafejlesztési program kezdődik a Com 1.3. akció keretében. (Dublin, Sevilla, Róma, Saumur, Veszprém közreműködésével).
A gimnázium elismerésben részesül, sporteredményességéért. (országos 6. hely)

2012 Megnyitották új természettudományos laborunkat.