Iskolánk legrégebbi cserekapcsolata idén jubilál, az amstetteni gimnáziummal éppen negyed századdal ezelőtt, nem sokkal iskolánk alapítása után létesítettünk kapcsolatot. Az előző tanév végén mi látogattunk Ausztriába, most szeptemberben egy hétig vendégül láttuk osztrák partnerünket. A csereprogramban a Vetési Gimnázium 10.A, 10.B és 10.D osztályos tanulói vettek részt.

Útban Veszprém felé Győrben meglátogatták az Audi gyárat, késő délután már az  aulában köszöntötte őket Szántai Erzsébet igazgató asszony, majd körbevezettük őket az iskolában. A hét folyamán jártak a herendi porcelánmanufaktúrában, Budapesten megnézték a Parlamentet, a várnegyedet, részt vettek egy dunai hajókiránduláson. Veszprémi városnézésük során a helyi nevezetességek mellett megnézték a régi várbörtönt is. Az utolsó napon „kalandoztunk” egyet Kislődön, majd Tihany nevezetességeivel ismertettük meg őket. Remélhetőleg hasonló élményekkel tértek haza, mint amilyenekkel mi Ausztriából.