Az Oktatási Hivatal oldalán többféle statisztikát böngészhetnek azok, akik középiskola-választás előtt állnak - többek között a túljelentkezési arányokat, az érettségi eredményeket és az OKTV döntőjébe jutott diákok számát is meg lehet nézni.

A 2019/2020. tanévben OKTV döntős tanulók száma alapján az eduline.hu internetes oldal a vidéki középiskolákat tekintve az alábbi rangsort állította össze:

1. Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium - 35 döntős
2. Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium - 32 döntős
3. Lovassy László Gimnázium, Veszprém - 29 döntős
4. Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium - 22 döntős
5. Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium - 21 döntős
6. Révai Miklós Gimnázium és Kollégium, Győr - 16 döntős
7. Pécsi Leőwey Klára Gimnázium - 12 döntős
8. Verseghy Ferenc Gimnázium, Szolnok - 11 döntős
8. Vetési Albert Gimnázium, Veszprém - 11 döntős
10. Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium, Eger - 10 döntős

Ezúton gratulálunk Farkas Luca (12.A), Cserhalmi Anna Krisztina (12.C), Gárdonyi Nóra (12.D) és Takács Alexandra (12.D) jelenlegi tanulóinkak, valamint Molnár Zsófia, Király Dorka, Szalai Boglárka, Horváth Adriána, Kampis Tóbiás, Sasvári Julianna és Nemes Hajnalka volt diákjainknak, valamint felkészítő tanáraiknak: Nyerges Katalinnak, Szedlák Rékának és dr. Kocán Bélának.

További sikeres felkészítést és szép eredményeket kívánunk!

(Forrás: eduline.hu)