Az American Corner folytatja a múlt héten megkezdett, magyar nyelvű, élő beszélgetést korábbi FLEX ösztöndíjasokkal. Szeptember 24-én este 8-kor várjuk az érdeklődőket Instagramra

 

*********************

Az American Councils Alapítvány az idén is megnyitotta a jelentkezést a Future Leaders Exchange (FLEX) ösztöndíjra, mellyel egy tanévet lehet az USA-ban tölteni. A jelentkezési határidő a 2021/2022-es tanévre: 2020. október 15.  Mellékelek egy rövid leírást és egy részletesebb csatolmányt is. Megköszönöm, ha továbbítja a kollégáknak és az esetleges érdeklődő tanulóknak.

Középiskolai év az USA-ban teljeskörű ösztöndíjjal

 

Az American Councils Alapítvány pályázatot hirdet 14-17 éves középiskolások számára, hogy a 2021/2022-es tanévben az USA-ban tanuljanak az amerikai kormány által biztosított teljeskörű ösztöndíjjal, mely minden költséget fedez.

 

A Future Leaders Exchange (FLEX) egy kulturális csereprogram, amely során az ösztöndíjasok önkéntes fogadócsaládoknál élnek, megismerkednek az amerikai kultúrával, a szokásokkal, a családi, az iskolai és a közösségi élettel, valamint az amerikai értékekkel. Mindeközben saját országuk nagyköveteként számos lehetőséget kapnak arra, hogy bemutassák Magyarországot. A program már lassan három évtizede létezik, azonban a magyarországi diákok számára 2018-ban nyílt meg először ez a lehetőség.

 

Jelentkezési határidő: 2020. október 15. Feltételek és pályázati tudnivalók:  https://hungary.americancouncils.org/flex-hu

Facebook és Instagram oldal: FLEX Hungary

 

Magyar nyelvű tájékoztatás az American Councils magyarországi képviselőjétől, Garai Enikőtől kérhető a 30/979 0314-es telefonszámon vagy a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen

 

Üdvözlettel:

Boglarka Falussy
Director, EducationUSA Adviser

American Corner Veszprem
H-8200 Veszprem, Komakut ter 3.

Tel (36-88) 560 600

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

@acveszprem

https://hu.usembassy.gov/education-culture/american-spaces/