Idén tizenegyedik alkalommal került megrendezésre a program a Petőfi Színházban.
Iskolánk diákja,
Néninger Katarina 9.c osztályos tanuló is felléphetett az Ádámok és Évák ünnepe programon. A cél az volt, hogy kibontakoztathassák kreativitásukat, közelebb kerülve a színház világához és a magyar irodalomhoz. Óriási sikert arattak.
Katarina az egyik főszerepet játszotta. Egy 1880-as évekbeli történetet állítottak színpadra a fővárosi báli éjszakákról, melyet Szász Károly emlékiratai alapján rendeztek.
Gratulálunk a sikerhez.

Idén is megrendezésre került iskolánkban a nagy népszerűségnek örvendő éjszakai foci és röplabda.
A foci mérkőzéseken 12 csapat mérte össze tudását.
Rengeteg munka eredményeként egy izgalmas, fordulatokkal teli mérkőzés sorozatot hoztak el a szurkolóknak. A szoros küzdelem végezetéül a Kárpáti Brazilok csapata került ki győztesen! Gratulálunk a 10. évfolyam játékosainak!

Az éjszaka folyamán 9 röplabda csapat is részt vett. A döntőt a Nekoma csapata játszotta a PÉT csapatával, amiből végül a Nekoma került ki győztesen! Gratulálunk Nekik! Az éjszaka során rengeteg izgalmas meccset láthattunk, és akik elfáradtak a szurkolásban, a galériában elhelyezett kényelmes babzsákokon pihenhettek meg, filmek, sorozatok és természetesen egymás társaságában.

DÖK

A 10.C, 11.C és a 12.B osztály tanulóiból álló 23 fős csoport résztvehetett a március végén
esedékes, 10 napos francia cserediák programban, Saumurben.

2024. március 13-án tartottuk a Németesek délutánja című már hagyományos rendezvényünket.
Közel 100 diákunk 14 csapatban versenyzett a 9. A osztály által készített játékos nyelvi feladatokban. Köszönet osztályfőnöküknek, Szatmári Éva tanárnőnek a feladatok szerkesztéséért!
A jó hangulatú program legeredményesebb résztvevői átvehették a győztesnek járó Schwarzwälder-tortát és a Svájci Nagykövetség ajándékait.
Köszönet a " díszletért " Gáspár Andrea tanárnőnek és a 9.KNYA osztálynak.

Az eseményről készült képek megtekinthetőek itt: Galéria

Iskolánkban (2024.02.21.) megrendezésre került az angol nap

Ezt a jeles napot minden évben az angolos osztályok rendezik. Mindenki kivette részét a munkából: az Ny-es osztály jóvoltából szeretett iskolánk az angol zászló színeiben pompázott. A 9.D által működtetett angol büfé mindenféle tipikus brit és amerikai finomsággal szolgált, kedvező áron, kedves kiszolgálással. A büfé elnyerte mindenki tetszését, egy morzsa sem maradt az ételekből a hetedik óra végére. A 10.D. által szervezett kincsvadászat során pedig rendkívül értékes nyereményeket nyerhettek a diákok, többek között jegyet a sümegi lovagi tornára és az azzal járó lakomára.

A Vetési Albert Gimnázium szalagavató ünnepélyén készült képek megtekinthetőek az alábbi albumokban:

2023. december 20-án Tóth Zsuzsanna tanárnő szervezésében meghitt adventi koncertet tartottak iskolánk tanulói, majd a következő napon 10.B osztályunk készült karácsonyi műsorral: Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg című meséjét mutatták be a gimnázium közösségének. A műsort rendezte Pucsek Zsuzsanna tanárnő, a technikai hátteret Bertalan László és Szász Gergő biztosította. A képeket Csík Andrea tanárnő és Szász Péter tanár úr készítették.

Az adventi koncertről és a karácsonyi előadásról készült képek megtekinthetők itt: Galéria

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánunk!

Idén, már harmincadik éve, ismét holland cserediákok érkeztek hozzánk az őszi szünet előtt, akiket a 10.D és 10.B osztály tanulói fogadtak.

A vasárnapi megismerkedés és pihenés után hétfőn délelőtt itt a Vetésiben részt vettünk egy drámafoglalkozáson, ami lehetőséget nyújtott arra, hogy jobban megismerjük egymást és a hollandokat is, ugyanis egészen addig szinte mindenki csak a saját cserediákjával töltött időt. Játékos feladatokkal töltöttünk el egy órát, majd megmutattuk nekik iskolánkat.