Francia célnyelvi civilizáció verseny

Gimnáziumunk öt franciás tanulója 2019. május 11-én Debrecenben, a Fazekas Mihály Gimnáziumban versenyzett. A versenyen a francia két tanítási nyelvű tagozatok csapatai mérték össze nyelvtudásukat és francia kulturális ismereteiket. A feladatok kreativitást, jó előadásmódot igényeltek. A verseny előtti napon egy játékos ismerkedésre is alkalom nyílt. A remek hangulatú megmérettetésen csapatunk a 4. helyezést érte el.

A csapat tagjai: Báder Vivien, Cserhalmi Anna Krisztina, Kishalmi Kitti, Tordai Luca, Tóth Hanna
Felkészítő tanár: Csík Andrea

Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny megyei döntő

Az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny megyei döntőjén

Kovács Jázmin (11. A; a képen) 1.,
Virágh Anna (10. C) 3. helyezést ért el.

Kovács Jázmin eredményével bejutott az országos döntőbe.

A döntő helyszíne, időpontja: Sátoraljaújhely, 2019. október 18–20.

Hetedikesek kémia versenye a Vetési Természettudományos laborban

Május 2-án, csütörtökön délután kémia versenyre hívta Csepelyné Gáncs Judit és Dely Katalin tanárnő a hetedikes általános iskolásokat.

Savaria Országos Történelmi Verseny eredmény

Örömteli hír, hogy
Balázs Mátyás 9. D osztályos tanuló
a Savaria országos történelem tantárgyi versenyen
12. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Pál Judit

XXVI. Arany János Irodalmi Verseny

A 2018/2019-es országos XXVI. Arany János Irodalmi Verseny döntőjén

Nemes Hajnalka (10. C) 39. helyezettként végzett.
A döntő helyszíne, időpontja: Tata, 2019. április 5–7.

Grimm Szótárverseny

A Grimm kiadó az idei évben is meghírdette a Tiéd a Szó-tár nyelvi versenyt. Csapatunk, a MARDER a sikeres regionális döntő megnyerése után, német nyelvből a 9-12. évfolyam csoportjában bejutott a 2019. március 22-én, Szegeden megrendezett országos döntőbe.

Felkeszítő tanárunkkal, Kaizerné Meggyes Zsuzsanna tanárnővel kiegészülve kora reggel indultunk a megmérettetésre. A Szegedre érkezés után egy rövid városnézést követően érkeztünk a döntő helyszínére. A döntő feladatait remek csapatmunkával oldottuk meg, így a csoportunkban az országos harmadik helyezést értük el.

A Marder csapat tagjai: Hegedüs Dávid, Korbély Violett, Veisz Flóra és Fülöp Mátyás István 10.b osztályos tanulók.

Fülöp Mátyás, 10.b osztályos tanuló

Irodalom Másképp — Aegon verseny döntő

A 2018/2019-es országos irodalomverseny döntőjében a 11. évfolyam kategóriában

Király Lilien (11. D) osztott 8. helyen végzett.
A döntő helyszíne, időpontja: Baja, 2019. március 22–24.

Felkészítő tanára: dr. Kocán Béla.

Grande Dictée francia tollbamondó verseny eredmény

Gyüre Dóra 11.c osztályos tanuló április 29-én, pénteken a Grande Dictée nevű francia tollbamondó versenyen vettrészt Budapesten, ahol 3. helyezést ért el. A szöveget a kanadai nagykövet asszony olvasta fel kanadai akcentussal, ami kissé megnehezítette a versenyzők dolgát. A versenyt egy szellemi totó és egy francia film megtekintése követte, majd pedig az eredményhirdetés, ahol a diákok átvehették a díjakat.

TUDOK

2019. március 29-30-án rendezték meg a Tudományos Diákkörök XIX. Kárpát-medencei Konferenciájának döntőjét, Szentesen.

Rák Gergő Attila 12. B osztályos tanuló a biológia, mikrobiológia szekcióban a „Prédajellegek befolyásolják a predátor választását: a veszélyeztetett görög karsztvipera (Vipera graeca) táplálkozása” című előadásával a szakmai zsűri értékelése alapján, első díjban részesült. Felkészítő tanára: Csatári Nóra.

Gratulálunk a sikeréhez!

HYPERIÓN VERSENY

A PTE BTK által meghirdetett Hyperión Országos Tanulmányi Verseny a görög-római kultúráról
országos döntőjére iskolánk mindkét csapata továbbjutott.

A népes, 69 csapatot felsorakoztató mezőnyben

Bálint Benedek és Vonyó András 9. B osztályos tanulók a 7. helyen,

Horváth Dániel, Márton Milán és Tápler-Dégi Dominik 9. A osztályos tanulók a 14. helyen végeztek.

Gratulálunk a versenyzőknek!

Alkategóriák