Március 6-7 között rendezték meg a spanyol-magyar két tanítási nyelvű gimnáziumok országos találkozóját, a kecskeméti Bolyai János Gimnázium szervezésében.  A találkozó első napján, az ünnepélyes megnyitót követően, melyen José Ángel López Jorrín, Spanyolország magyarországi nagykövete is képviseltette magát, a résztvevő iskolák színjátszó csoportjai mutatták be, az erre az alkalomra készített darabjaikat. Iskolánk tanulói Guillermo Álvarez „El caso de un robo” cimű, Beatriz Requejo Escaloni tanárnő által rendezett darabbal hatalmas sikert arattak.

A második napon a diákok spanyol nyelvű tanulmányi versenyekben mérhették össze, és bizonyíthatták tudásukat. Diákjaink ebben az évben is valamennyi tanulmányi versenyen szép eredményeket értek el. A találkozóról 3 első, és 3 második helyezéssel tértek haza:

1. helyezések:

1.) Retorika 10. évfolyam: Moretti David (10.A.)

2.) Vita 12. évfolyam: Sipos Beatrix (12.A.)

3.) Vita 13. évfolyam: Wrhovina Péter (13.A.)

2. helyezések:

1.) Novella: Varga Dóra (12.A.)

2.) Retorika 12. évfolyam: Bodolai Boglárka (12.A.)

3.) Civilizáció: Wrhovina Péter (13.A.)

Gratulálunk minden résztvevő diáknak és felkészítő tanáraiknak, további szép sikereket kívánunk!