Diplomaták látogatása a Vetésiben

2015. január 28-án a Vetési Albert Gimnáziumba látogatott José Ángel López Jorrín, a Spanyol Királyság magyarországi nagykövete, Antonio Pérez Hernández Durán kulturális tanácsos és Rosa María Sánchez Cascado-Nogales asszony, a budapesti Cervantes Intézet igazgatója. A vendégeket Szauer István, Veszprémi Tankerületi igazgató, valamint Szántai Erzsébet igazgató asszony köszöntötte. A spanyol delegáció érkezésének apropóját az szolgáltatta, hogy gimnáziumunkban vendégeskedik az a vándorkiállítás, mely Angel Sanz Briz történetét és munkásságát mutatja be. A Budapest angyalaként elhíresült spanyol diplomata a második világháború alatt mintegy 5000 magyar zsidót mentett meg a holokauszt borzalmaitól azzal, hogy részükre spanyol útlevelet biztosított.

Embermentő tevékenységéért 1991-ben megkapta Izrael Állam legnagyobb kitüntetését, a Világ Igaza címet. A kiállítás megnyitó ünnepségén elsőként Moretti David (10.A) a diákság nevében köszöntötte a vendégeket, majd Faragó Dániel és Szelényi Dániel 13.A osztályos tanulók gitárzene kíséretében adták elő Fito y Fitipaldis Casa por el tejado című dalát. Ezt követően Faa Eszter (13.A) szavalta el Rafael Alberti Se equivocó la paloma című versét, majd a Nagykövet úr ünnepélyes megnyitó beszéde következett, melyben Angel Sanz Briz emberségét, bátorságát mindannyiunk számára követendő példaként állította. Az ünnepség után a vendégek iskolánk könyvtárában beszélgettek a két tanítási nyelvű tagozaton tanuló diákokkal. A közvetlen, jó hangulatú beszélgetésen megtudhattunk néhány érdekességet a diplomaták életéről, az idegen nyelvek és kultúrák megismerésének fontosságáról és hasznáról, valamint az is kiderült, hogy a Nagykövet úr nagyon barátságos és igen jó humorú ember. Látogatása, jelenléte nagy megtiszteltetés volt iskolánk számára. Az Angel Sanz Briz munkásságáról készült kiállítás február végéig lesz látható a gimnázium aulájában. A nap eseményeiről készült fényképek itt megtekinthetők.