Pontszámítás

A Vetési Albert Gimnáziumba jelentkező diákok felvételi eredménye a következő teljesítményekből összegződik.

1. Hozott pontok – 5 tantárgy 7. év végi, valamint 8. félévi teljesítménye.

A hozott pontokból maximálisan 50 pont érhető el, miután a magyar irodalom és nyelvtan tárgy átlagát vesszük figyelembe. A végeredmény kialakításába  a hozott pontok 20%-ban számítanak.

2. Központi írásbeli felvételi vizsga

Minden, az iskolába jelentkező diáknak magyar nyelvből és matematikából az iskola szervez felvételit. A felvételi vizsgára 2016. december 9-ig lehet a gimnáziumban jelentkezni. A központi felvételire 2017. január 21-én kerül sor. Az emelt biológia és az emelt szintű nyelvi képzéseken (angol, illetve német) tanulni kívánó diákok számára biológia, angol és német nyelv tantárgyakból 2017. február 22-én és 23-án tartunk szóbeli vizsgát.

A vizsgák követelményeiről a gimnázium honlapján kaphat tájékoztatást. (vetesigimnazium.hu)

Francia-magyar és Spanyol-magyar két tanítási nyelvű osztály

Nyelvi előkészítő + emelt biológia képzés

Nyelvi előkészítő + emelt szintű angol vagy német képzés

Nyelvi előkészítő + Általános képzést

Hozott pontok 5 tantárgyból 7. év- végi és 8. félévi összege

(irodalom és nyelvtan átlaga, matematika, történelem, biológia, első idegen nyelv)

az összpontszám 20%-a

Központi írásbeli vizsga magyar nyelvből

Központi írásbeli vizsga matematikából

Az összpontszám

40%-a

Szóbeli felvételi

Biológia,

50 pont

Angol nyelv illetve német nyelv

A rangsor kialakítása

Minden képzési formában a hozott és a szerzett pontszámok összege alapján állítjuk fel a jelentkezők sorrendjét.

Sorrendazonosság esetén a specializációnak megfelelő felvételi pontszámot hasonlítjuk össze és a magasabbat elérőt soroljuk előre.

Amennyiben a rangsorban továbbra is egyenlőség áll fenn, előnyben részesítjük a

- a hátrányos helyzetű tanulókat

- a veszprémi diákokat

- jobb matematika írásbeli eredményt elérő diákokat

- azt a tanulót, akinek testvére a Vetési tanulója.

Bármilyen egyéni kérelem, illetve mentesség elbírálása az intézményvezető hatáskörébe tartozik!

Fontos! A Vetési Albert Gimnáziumba a felvételi jelentkezési lapokat, a központi írásbeli ismeretében, 2017. február 15-ig lehet az általános iskolákon keresztül eljuttatni.

Kollégiumi elhelyezés:

A gimnáziumba felvételt nyert minden vidéki tanuló számára, a kollégiumi ellátás a gimnázium mellett található kollégiumban igény szerint biztosítható.