Hogyan kell jelentkezni a Gimnáziumba?

• Először jelentkezni kell a központi írásbeli felvételi vizsgára. A jelentkezést a gimnáziumunkba eljutatott jelentkezési lappal lehet megtenni.
  • A központi felvételi megírása után teljesítményéről a tanuló értékelő lapot kap.
  • Az írásbeli felvételi ismeretében kell kitölteni a felvételi jelentkezési lapokat az általános iskolában. Amennyiben egy diák több középiskolába jelentkezik, középiskolánként 1-1 jelentkezési lapot tölt ki.
  • A jelentkezési lapon gimnáziumunk több tagozata is megjelölhető, ez célszerű. A tagozat megnevezése mellett a tagozat kódját is fel kell tüntetni.
  • A jelentkezési lap mellé csatolni kell az írásbeli értékelő lap másolatát. A máshol teljesített központi írásbeli vizsga eredményét ez igazolja. Iskolánk a máshol írt vizsga eredményét elfogadja.
  • A beérkezett jelentkezési lap nyomán a gimnázium elkészíti a szóbeli felvételi vizsga beosztást. Ha valaki – mivel több tagozatra jelentkezik – több szóbeli vizsgát tesz, a gimnázium a beosztást, a vizsgák időzítésével egy napra szervezi.
  • A szóbeli vizsgák beosztásáról az iskola honlapján tájékozódhatnak majd.