A Vetési Albert Gimnázium 2017/2018-as tanévben először indította el a diák-mentor programot, melynek keretein belül az iskolába érkező első éves diákok minden napi életét egy felsőbb éves tanuló segítené egy tanéven keresztül.

Első éves diákok gyakran találkoznak szembe olyan kihívásokkal, melyekkel eddig, az általános iskolában, nem volt dolguk. Sok esetben a gimnázium olyan kérdések elé állítja az újoncokat, amelyekben nincsen tapasztalatuk.

Az elsőéves diákok az első foglalkzás keretében ismerkedhettek meg a mentorokkal, és választhattak maguknak segítőt.

A program célja:

• A mentor program célja elsősorban, hogy az első évesek, a mentoraik segítségével, könnyedén be tudjanak illeszkedni a gimnáziumi életbe. Emellett az iskolai közösséget is szorosabbá fűzi.
  • Az év során a "gólyák" bármiben kikérhetik mentoruk segítségét, véleményét, amely az iskola minden napjaihoz kötődik.
  • A program alatt a mentoráló diákok is egy újfajta módszertannak lehetnek részesei, melyet a jövőben hasznosítani tudnak.
  • Emellett mind a mentoráltaknak, mind a mentornak az év során két beszámolót kell készítenie, melyben a tapasztalataikat írják le.