attention iconKedves Diákok! A Digitális munkarendre való áttérés
legfontosabb általános tudnivalóit itt találjátok.

Kedves Diákok!

1. Nem megszokott módon, távformában folytatódik az oktatás. Alapvető fontosságú, hogy ne ijedjünk meg a váratlan helyzettől, amely tanárnak, diáknak egyaránt új. Alapvető fontosságú, hogy türelmesen, optimistán, rugalmasan, de komolyan álljunk neki a feladatainknak.  Kiváló alkalom kínálkozik arra, hogy megtanuljátok önállóan beosztani az időtöket, és fegyelmezetten tartani ehhez magatokat. Tulajdonképpen előzetes képzést kaptok a felsőfokú tanulmányok módszereiből, alkalom nyílik az önállóság és az önértékelés fejlesztésére.

2. Az elektronikus kapcsolattarttás a vetésis e-mailcímen történik: vezetéknév.keresztnév(kukac)vetesi.hu. A tanárok e-mailcímeit itt érhetitek el: Tanáraink

3. Közösen meghatározott prioritások mentén dolgozunk, bizonyos tantárgyak előnyt élveznek és tisztában vagyunk azzal, hogy nem végezhető el ugyanaz a mennyiség távfomában mint a tantermi jelenlét során.

4. 12. évfolyam azok a tantárgyak élveznek prioritást, amelyekből a tanuló érettségire jelentkezett: magyar, matematika, történelem, nyelv, fakultációs tantárgy

5. 11. évfolyam prioritásai: magyar, matematika, történelem, fakultációs tantárgy(ak), az osztály specifikumának megfelelő tantárgyak (pl. biológia/kémia, emelt szintű nyelv, célnyelv a két tannyelvű képzésen)

6. 9 - 10. évfolyam: magyar, matematika, történelem, nyelvek, egyéb (biológia, földrajz, kémia, fizika)

7. Nyelvi előkészítős évfolyam: idegen nyelvek, anyanyelvi készségfejlesztés, matematika készségfejlesztés

8. A kapcsolattartásra a kiinduló pont az órarend. De! A nagy óraszámú vagy csoportbontásban tanult órák esetében, illetve a 0. órában tartott tanórák esetében a szaktanár határozza meg a „tanórai elektronikus készenlét” idejét.

9. A legtöbb tantárgy esetében a Google Classroom ( a vetésis e-mailcím birtokában könnyű használni) és a Google Meet platformokat használjuk.

10. A feladatok kiadására – általában – hétfőn reggel kerül sor, a beadandókat, fogalmazásokat, feladatmegoldásokat péntek 14 órára kérjük. A csoportok tömbösítve kapják meg a heti tananyagmennyiséget egy vagy két részletben. Egyhetes blokkokban gondolkozunk. Ezen a héten szerdától (2020. 03.18.) számíthattok először feladatokra.

11. A munkáitokra való visszajelzésre állandóan számíthattok, nagyon fontosnak tartjuk a tanári értékelés mellett saját önértékelésetek fejlesztését is.

És végül:

Őrizzük meg nyugalmunkat, ne pánikoljunk!  Mindannyian olyan helyzetben vagyunk, ami nem fordult még elő velünk! De mással sem! Ki fogjuk találni a hasznos megoldásokat!

A nyugalom mellé őrizzük meg a pozitív hozzáállást és a vidámságot! Ezt kívánom mindnyájatokanak!

Szántai Erzsébet, igazgató