Április második hetében iskolánk 9.A osztálya abban az örömben részesült, hogy a malagai El Palo gimnázium diákjait láthatta vendégül egy hétig. Mindannyian izgatottan vártuk a spanyol delegáció péntek délutáni érkezését, nagy lelkesedéssel készültünk a cserediákok fogadására. Vendégeink a hétvégét fogadó családjaik körében töltötték. Megismerkedtek Veszprém történelmi múltjával, fő nevezetességeivel, egyedi arculatával, felfedezték a magyar gasztronómiai finomságait, valamint bepillantást nyertek a magyar családok mindennapjaiba. A közösen szervezett programok gyorsan összekovácsolták a csapatot, kis idő után bimbózó barátságoknak lehettünk szemtanúi.

 

A malagai cserediákok fogadását hónapok szorgos munkája előzte meg annak érdekében, hogy minél színesebb, tartalmasabb, élvezetesebb programot tudjunk kínálni spanyol vendégeinknek. A hétfői napon a fővárost fedezhették fel egy játékos akadályverseny keretein belül. A spanyol diákok ellátogattak Budapest fő nevezetességeihez, emblematikus épületeihez, bepillantást nyertek a fővárosi forgatagba, valamint krémest is kóstoltak. 

Kedden a 9.a osztály diákjai egy rendhagyó magyarórával lepték meg őket, amelyen hasznos kifejezéseket tanultak, valamint nyelvtörők segítségével fedezték fel a magyar magánhangzók világát. Ezt követően Veszprém belvárosában gyönyörködtek, valamint további játékos feladatokat oldottak meg, hogy még közelebb kerüljenek a magyar kultúra feltérképezéséhez. A keddi napot végül egy csapatépítő bowlingozás zárta, amely még közelebb hozta egymáshoz a spanyol és magyar tanulókat, valamint remek alkalmat teremtett a szókincsbővítésre, spanyol káromkodások tanulására.

Szerdán előbb Pannonhalma, majd Győr felé vettünk utunkat. A Pannonhalmi Főapátság megtekintése után Győr belvárosában barangoltunk, majd a Rába Quelle Élményfürdőben vezettük le a hét fáradalmait.
A csütörtöki napot a magyar diákélet bemutatásának szenteltük. A 9.a-s tanulók körbekalauzolták vendégeinket az iskolán, valamint személyes történeteiken keresztül mutatták be, hogy milyen is Vetésis diáknak lenni. Ezt követően David Cibeiras tartott rendhagyó magyar történelemórát a cserediákoknak, akik ezáltal számos információval gazdagodtak országunk múltjáról. A harmadik órában Tóth Zsuzsanna tanárnő vezetésével magyar népdalokkal ismerkedhettek meg a spanyol tanulók. Mindenki aktívan, nagy lelkesedéssel énekelte a külföldiek számára könnyűnek semmiképp se nevethető dalszövegeket, érdeklődve figyelte a tartalmukra irányuló tanári magyarázatokat. Az énekóra után a 9.a-s diákok bújtak tanári szerepbe, rendhagyó órát tartottak a magyar kultúráról. Egy online kvíz keretein belül mérték fel vendégeink egy hét alatt elsajátított tudását, valamint ízlelőbimbóikat is próbára tették: a magyar konyha tipikus fogásainak hozzávalóit kellett felsorolniuk kóstolás után. A délelőtti programok zárásaként pedig egy barátságos focimérkőzés keretein belül mérték össze tudásukat a spanyol és a magyar tanulók. Csütörtök este egy megható búcsúest keretein belül köszöntük meg vendégeinknek az együtt töltött feledhetetlen hetet. A búcsúbulira spanyol nyelvű színdarabbal, magyar néptáncbemutatóval, spanyol énekekkel, logikai fejtörőkkel, valamint közös csemegézéssel készültünk. Az est megkoronázásaként egy videót is megtekintettünk a hét legszebb pillanatairól.

Másnap a hajnali órákban könnyes szemekkel vettünk búcsút vendégeinktől, hosszú ölelésekkel köszöntünk el az egy hét alatt barátainkká vált malagai cserediákoktól. Szomorúságunkat a közeli viszontlátás gondolatával igyekeztünk elűzni. Nagyon hálásak vagyunk az együtt töltött percekért, a sok nevetésért, az elharapott szóvégi szótagokért, a szlenges kifejezések megtanításáért, a vicces képekért és közös táncolásért. Viszlát Malagában!