A 9kny/c osztály 2019. március 23-30. között cserediákokat fogadott Normandiából.

A Coutances városából érkező diákok a vasárnapot a családokkal töltötték, hétfőn pedig Veszprémet ismerhették meg egy városfelfedező játék keretében az iskolában töltött délelőtt után. Kedden Budapestre látogattunk, ahol a Várnegyed és a Parlament után egy kellemes dunai hajózásra invitáltuk őket. Szerdán reggel Pannonhalma felé vettük az irányt, itt természetesen megcsodáltuk az apátságot, majd kóstolhattunk csokit és formázhattunk levendulás szappanfigurákat. Idén bepillantást nyerhettünk, milyen az élet a Bencés Gimnáziumban, ahol franciául tanuló diákok fogadtak minket, nagyon köszönjük nekik! Délután pihenésképpen a pápai Várkertfürdőben töltöttünk két órát. Csütörtökön a Veszprém Arénában vezettek körbe bennünket, majd Tapolcán, a tavasbarlangban csónakáztunk. Salföldön lovasbemutatón vettünk részt. Pénteken Balatonfüredre és Tihanyba látogattunk, majd az iskolában fogyasztottuk el a szülők által készített gulyást, és kosaraztunk, táncoltunk még egy utolsót. Szombaton már könnyes volt a búcsú, nagyon várjuk a májusi kiutazást!

Köszönjük a magyar és francia tanároknak a szervezést!

• "Nekem tetszett, hogy az osztályunkat összehozta, és együtt voltunk délután meg este, csak úgy együtt lógtunk."
  • "Nekem tetszett, hogy tanultunk új kifejezéseket tőlük és hogy az estéket végig beszélgettük."
  • "Tetszett, hogy ennyire közvetlenek voltak a franciák, hamar összemelegedtünk ,és sok maradandó emlékünk született."
  • "Nagyon türelmesek voltak velünk és segítőkészek!"
  • "Vicces volt, amikor a magyar nyelvtörőket próbálták kimondani!"
  • "Büszke vagyok, hogy ilyen remekül tudtam kommunikálni."

A hét történéseiről készített képes-videós beszámoló ezen a linken érhető el.

Francia beszámoló ezen a linken olvasható.