Híreink

Középiskolák rangsora

A Heti Világgazdaság által megjelentetett „100 legjobb gimnázium és szakközépiskola 2015” című kiadvány rangsorában a Vetési Albert Gimnázium az 50. helyet foglalja el, a vidéki iskolákat figyelembe véve 25., a két tannyelvű képzést folytató iskolák közül 9. helyen áll. Az összesített rangsort 7 szempont (matematika és szövegértés országos kompetencia-mérés eredményei, a 2013. májusi-júniusi érettségi eredményei matematikából, magyar nyelv és irodalomból, történelemből és idegen nyelvből, valamint a legnépszerűbb egyetemekre és főiskolákra bejutott diákok száma) figyelembe vételével állították össze.

Négy területen ért el kimagasló eredményt iskolánk: nyelvi érettségi eredmények alapján az összesített rangsorban 3., szövegértés kompetencia-mérés során 10., az emelt szintű történelem érettségi átlagát tekintve – ez utóbbi az 50 legjobb iskola eredményei alapján – 1., a diákolimpiai rangsorban, mely a versenyszámokban elért pontszámok alapján készült, 15. helyen végzett. A kiadvány a Vetési Albert Gimnáziumot az „erősen humán iskolák” kategóriába sorolja.