Híreink

Belgiumi cserekapcsolat - Oudenaarde

A 9.C osztályból 17 diák utazott áprilisban belga cserepartnerünkhöz, a Bernardus College diákjaihoz. Az izgalmakkal teli repülős utazás nagyon vidáman telt. Sokan még nem repültek közülünk, ezért nekik ez még nagyobb élmény volt. Késő este érkeztünk meg Oudenaarde-ba a cserediákok iskolája elé, ahol a családok fogadtak minket.  Másnap kipihenten vágtunk neki a napnak. Ezt a délelőttöt azzal kezdtük, hogy felvontuk a magyar zászlót és elénekeltük a Himnuszt az iskola udvarán. Majd részt vettünk egy játékon, ahol megismerkedhettünk mindenkivel a csoportban, és az iskolájukban is körbevezettek minket. Egy parkban eltöltött kellemes ebéd után újabb játék vette kezdetét, ami közben felfedeztük a várost. A nap végét mindenki a fogadó családjával töltötte.

Másnap vonattal Gentbe utaztunk. Itt ellátogattunk egy gyönyörű katedrálisba és egy középkori várba. Délben véget értek a közös programok, így lehetőséget kaptunk egy kis vásárlásra. Miután hazaérkeztünk, együtt elmentünk bowlingozni. A szombati és a vasárnapi napot a tanárok nélkül töltöttük. Levonatoztunk a tengerpartra, az időt zenehallgatással és beszélgetéssel mulattuk. Vasárnap sokáig aludhattunk, mert csak délután csináltunk közös programot. Oudenaarde külvárosában, egy közeli kis tóhoz sétáltunk el, ahol beszélgettünk és a merészebbek fürödtek is. Az estét már csak a cserediákunkkal töltöttük. A hét első napján Brugge-be látogattunk el. Ezt a világörökségi várost ismét játékosan ismerhettük meg, kis csoportokban. A városnéző séta után csónakba ültünk és tettünk egy kört a régi kikötővárosi csatornákon. Ezután következett egy újabb szabad program, majd indultunk is vissza. Kedden a fogadóvárosban maradtunk. Az Európai Unióval kapcsolatos kvízben mérhettük fel tudásunkat, és a héten készült képeket válogattuk ki a búcsúestre. A helyi múzeum meglátogatása után a családokkal együtt érkeztünk vissza az iskolába, ahol együtt töltöttük az utolsó közös estét. A szerdai napra maradt Brüsszel, ahová a cserediákok még utoljára elkísértek minket. Első utunk az Európai Parlamentbe vezetett. Egy idegenvezető bepillantást engedett a politika világába, majd a nagy ülésterembe is bemehettünk. Ezt követően besétáltunk a belvárosba felkutatni a nevezetességeket, mint például a pisilő kisfiú szobra és az Atomium.  A Charleroi reptéren búcsúztunk el a cserediákoktól. A hazaúton a városokat felülről éjszakai kivilágításban is megcsodálhattuk. Már most készülünk a 2018. szeptemberi fogadásra, hogy egy hasonlóan kellemes és izgalmas hetet tölthessünk el együtt Magyarországon.

Badik Fanni és Benedek Tekla 9.C