Híreink

Burgdorf – Veszprém diákcsere

2018. április 4-én indult a 9.NY/B 14 és a 9.KNY/A osztály 1 tanulója a Hannover melletti Burgdorfba. Immáron 15 éve tart a cserekapcsolat a két gimnázium között. Az ott eltöltött egy hét alatt megismerhettük Észak-Németország gyönyörű városait és nevezetességeit. Burgdorfon kívül Cellében, Hannoverben, Hildesheimban, illetve Brémában is jártunk, ahol megtekinthettük a világörökség részét képző városházát. Három napon délelőttönként tanórákat is látogattunk és betekintést nyerhettünk az ottani iskolarendszerbe. A délutánokat, estéket és a hétvégét fogadó családjainkkal töltöttük. Minden család nagyon kedves és vendégszerető volt. Az út alatt sokat fejlődött a némettudásunk és számos életre szóló barátság is kötődött. Szeptemberben majd igyekszünk mi is ugyanolyan hatalmas szeretettel vendégül látni német cserediákjainkat, mint ahogy ezt a német családok tették. Itt látható egy összeállítás az út alatt készült képekből.