Híreink

Látogatás az Élő Bolygó Alapítványnál

Egy EFOP-os pályázatnak köszönhetően az a szerencse érte osztályunkat, a 10.D-t, hogy egy biodinamikus gazdaságba látogathattunk el Bánd határában. Egészen pontosan az Élő Bolygó Alapítvány vendégei voltunk, melynek létrehozója, ifj. Varga Sándor kalauzolt minket az 56 hektáros birtokon. Először fogalmunk sem volt, mire számítsunk, ezt az is bizonyítja, hogy a buszról leszállva jutott eszünkbe, hogy a gumicsizmáinkat otthon felejtettük, így mindannyian sportcipőben vágtunk bele a kalandba, ami a bokáig érő sár és hideg szél ellenére is nagyon élvezetes volt.  Nagyon jól éreztük magunkat és jókat mulattunk egymáson, miután már a lábszárunk is tiszta sár volt. Érdeklődve hallgattuk vendéglátónk előadását a biodinamikus gazdálkodásról, habár mindannyiunk figyelmét elvonták a őt kísérő kuvaszok, akiket mindenki sietett megdögönyözni.

Körbejártuk a farmot, legalábbis egy részét, hiszen maga a farm hatalmas területet foglal el. Megnéztük az ott lévő állatokat, láttunk borjakat, teheneket, kis kuvasz kölyköket, akik a nap sztárjai lettek. Ezután ellátogattunk a tejüzembe, ahol ihattunk igazi, 3,8%-os tehéntejet. A fejőházba viszont már csak a legbátrabbak mentek el, volt, aki a sártengert látva inkább nem vállalta.  Miután befejeztük a kis túránkat, fáradtan, de élményekkel telve ültünk fel a buszra, és már nem is zavart minket, hogy tiszta sár volt mindenünk.