Híreink

Body kiállítás

Iskolánk 50 biológiás diákja tekintette meg a Budapesten ismét látható Body kiállítást Juhász Orsolya, Likerné Pucsek Rózsa tanárnők és Resch Lajos tanár úr szervezésében és kíséretével. „A lenyűgöző, emberi testet bemutató tárlat mérete Európában is egyedülállónak számít: 2200 négyzetméteren több mint kétszáz preparátumot tekinthettünk meg”:a vázrendszert, (csontokat és izmokat), a légzési szervrendszert, bemutatásra került a keringés, a táplálkozás a szaporodás, az ideg- és hormonrendszer az érzékszervekkel, és a kiválasztás. Egy teremben az orvostudomány fejlődését és a magyar orvoslás történetét és eszközeit láthattuk. A kiállításon 3D animációkat bemutató képernyők és dokumentumok segítették a folyamatok megértését működés és pihenés közben.

Orvostanhallgató vezetőink tették még tanulságosabbá és élvezetesebbé a felfedező utunkat: ismertették a plasztinációs eljárást, részletesen leírták a szervek működését és készségesen válaszoltak kérdéseinkre. A szervezőknek láthatóan fontos volt a prevenciós megközelítés, hogylássuk az egészségtelen életmód közvetlen következményeit is. Ezzel hívták fel figyelmünket pl. a mindennapi mozgás fontosságára. A tárlat végén újraélesztési alapismereteket láthattak és sajátíthattak el azok, akik még nem rendelkeztek ilyen tudással. (A kiállítás szakmai együttműködő partnere a Magyar Vöröskereszt). Hazafele még megcsodáltuk a fővárost a Citadelláról. Fáradtan, de tudással, élményekkel gyarapodva értünk haza. Mindenkinek ajánljuk a kiállítást, amely 2018 júliusáig tart nyitva a KOMPLEX-ben (1061 Budapest, Király utca 26).