Nemrég ért véget a Frankofónia hónapja. Diákjaink rendszeres résztvevői a Francia Intézet és a francia két tanítási nyelvű iskolák által szervezett programoknak, versenyeknek. Az idén az alábbi rendezvényeken képviseltettük iskolánkat: aszódi Karaoke-verseny, író-olvasó találkozó Julie Wolkenstein írónővel Budapesten,  a Vetési Gimnáziumban "Barbara et Brel", a két híres sanzonénekes egy-egy dalának bemutatása Jean-Michel Bazin és Laurence Bayerhofer előadásában (a francia sanzon állandó témája a férfi-nő kapcsolat, ezt boncolgatta a szövegek elemzésével – sok humorral és zenével fűszerezve – a művészházaspár), Budapesten a La Grande Dictée helyesírási verseny, Pécsett a Frankofón Színházi Fesztivál.  Feltöltődtünk élményekkel és készülünk a következőre!