Híreink

Közös Nevező 3.0 toleranciaprojekt 3. találkozója Veszprémben

2018. március 28-án fogadtuk a kalocsai Nebuló EGYMI diákjait és tanáraikat Veszprémben. A Vetési Albert Gimnáziumban kezdődött a program 11 órakor egy kis vendéglátással, melyet a diákok készítettek. Majd 2+2 fős csoportokban bemutatták az iskola épületét. 12 órakor a Petőfi Színházban várt ránk Keresztes János, a színház titkára, aki körbevezetett minket az épületben, a varrodától a próbatermen és a díszletraktáron át a nézőtérig. A színpadra egy éppen készülő előadás miatt nem mehettünk fel, de a látogatás így is nagyon érdekes volt. A program a Várnegyed felfedezésével folytatódott. A vetésis diákok röviden bemutatták a főbb nevezetességeket, együtt felmentek a Tűztoronyba is, ahonnan teljes körpanoráma nyílik a városra. Visszatérve a gimnázium épületébe elkészítettünk egy közös „zászlót”, melyen minden résztvevőnek ott van a tenyérlenyomata. A közös fotók készítése és a húsvéti ajándékok átadása után elbúcsúztattuk vendégeinket. Köszönjük a Petőfi Színháznak és Keresztes János úrnak, hogy felejthetetlen élményt szereztek a diákoknak!