2018. március 21-én szerdán a 10.C osztály három tanulója, Gyüre Dóra, Szarka Zsófia és Iglói Lili részt vettek Julie Wolkenstein francia írónő új könyvéről tartott előadásán Budapesten, a Francia Intézetben. Az előadás 11 órakor kezdődött, az ország két tanítási nyelvű gimnáziumaiból iskolánként 3-3 diákot, az ELTE-ről pedig 5 hallgatót hívtak meg erre az alkalomra. Előzetesen a diákoknak el kellett olvasnunk az írónő legújabb könyvét, a Les Vacances-t. Az előadáson Julie Wolkenstein mesélt a könyv történetéről, mi ihlette és milyen elképzelés képezi az alapját. A lelkes diákok feltehették kérdéseiket az írónőnek. A találkozó dedikálással zárult. Köszönjük a lehetőséget a szervezőknek és Orosz Enikő tanárnőnek!