Híreink

A 29. Pécsi Frankofón Diákszínjátszó Fesztiválon jártunk

A pécsi Leőwey Klára Gimnázium francia tagozata 2018. március 22. és 25. között 29. alkalommal rendezte meg az FTLF-et (Festival de Théâtre Lycéen Francophone). A rendezvényen a Vetési Gimnázium francia színjátszós társulata sok év után újra képviseltette magát „Un banc dans le parc” (Egy pad a parkban) című saját színdarabjával, amely után sok dicséretet bezsebelhettünk. A csapat tagjai: Kápolnás Kata, Hadnagy Zsóka, Bálint Mercédesz (valamennyien 9.KNY/C), Végh Jázmin (9.C), Bögi Dóra, Csillag Dávid, Csomai Panna, Csutak Noémi, Dragomír Anna Virág, Horváh Eszter, Horváth Hanna, Melkovics Dea, Rácz Ágnes Éda, Samu Tímea, Szépvölgyi Dániel, Végh Blanka (valamennyien 11.C). Sok egyéb feladatban is megmérethettük magunkat, kedvencünk a péntek esti improvizációs verseny volt, ahol az előkelő 3. helyet szereztük meg. Az idei év kuriózuma, hogy nyolc ország diákszínjátszói mellett egy tanári színdarabot is láthatott a közönség, iskolánkat Lucile Marinelli francia lektor és Nyerges Katalin tanárnő képviselték. Ezúttal köszönjük a színvonalas programokat, a szervező és kísérő tanárok munkáját!