Híreink

Goethe Mozi

A budapesti Goethe Intézet „Goethe-Mozi Schulkino“ programja keretében iskolánk 72 tanulója március 9-én pénteken a Cinema City Balaton Pláza moziban ingyenesen megtekinthette a Das Tagebuch der Anne Frank című filmet. Az előadás teltházas volt.  A város három legnagyobb gimnáziumának (Lovassy László Gimnázium, Padányi Bíró Márton Katolikus Gimnázium, Vetési Albert Gimnázium) 192 diákja első alkalommal kapcsolódhatott be a Goethe Intézet 2009 óta magyarországi nagyvárosokban (Győr, Debrecen, Szeged, Miskolc, Nyíregyháza, Kecskemét, Pécs és Szekszárd) folyó programjába. A program keretében eredeti nyelven tekinthetnek meg a diákok ifjúsági és játékfilmeket, irodalmi művek megfilmesített változatát. Köszönjük a Goethe Intézetnek a remek lehetőséget! A következő előadásra április 26-án kerül sor, ekkor a Willkommen bei den Hartmanns című komédia lesz műsoron.