Híreink

A spanyol nagykövet díja – 2017

Spanyolország nagykövete, Señor José Ángel López Jorrin, valamint a budapesti Cervantes Intézet idén másodszor hirdette meg a spanyol–magyar két tannyelvű gimnáziumok diákjai számára azt a díjat, mellyel azokat a tanulókat díjazzák, akik a spanyol nyelv magas szintű ismerete mellett aktívan részt vesznek és kiemelkedően szerepelnek az iskola és a tagozat által szervezett tanórán kívüli tevékenységekben (pl. színház, cserekapcsolat), valamint versenyeken (pl. ENIBE, OKTV). Idén iskolánkból Mentes Rebeka Mercédesznek (12.A) ítélték a rangos kitüntetést. Az ünnepélyes díjátadóra 2017. november 11-én szombaton a spanyol nagykövet rezidenciáján került sor, ahol Rebeka ötéves munkája elismeréseképpen átvehette az emlékplakettet, valamint a díjjal járó ajándékokat. Gratulálunk Rebekának, a jövőre nézve pedig további sok sikert, szép eredményeket kívánunk! A díjátadón készült fényképek itt megtekinthetők.