Híreink

Belga cserekapcsolat (Oudeenarde – Veszprém)

2017. szeptember 21-én későn este végre megérkeztek hozzánk belga cserediákjaink! Az itt töltött egy hét alatt megismerték iskolánkat és a környékbeli városokat. Péntek reggel a Vetési Gimnáziumban körbevezettük őket, majd különböző prezentációkat mutattunk nekik az országról, a magyarokról, a kultúránkról. Még aznap feltérképezték Veszprémet, a helyi érdekességeket, nevezetességeket. A közös hétvégénken két teljes nap állt rendelkezésünkre, hogy minél jobb programokkal szórakoztassuk belga barátainkat: bowlingozni mentünk, sétáltunk Balatonalmádiban, csónakáztunk a tapolcai tavas barlangban és megismertettük velük Badacsony környékét.

Hétfőre mindenkinek sikerült kipihennie magát. Kezdetét vették a hivatalosabb közös programok: séta Balatonfüreden a Tagore sétányon, majd túra a csodás Tihanyi-félszigeten. Mindnyájunk nevében mondhatom, hogy a keddi nap volt a legjobb, ugyanis az egész osztály a vendégeinkkel kirándulhatott Vinyére a Cuha-patakhoz.  A tűzgyújtással kicsit meggyűlt a bajunk, de végül sikerült sütögetnünk, ami nagyon tetszett nekik, mivel ők Belgiumban ilyet nem csinálnak. Számháborúztunk (a belgák a magyarok ellen) és legyőztük őket. Aztán sikerült egyenlíteniük egy barátságos kidobós játékban. Szerdán fáradtan, de izgatottan vártuk a kézműves programokat Zircen, és Pápán a fürdést. Este megtartottuk a búcsúbulinkat. Volt néptáncbemutató tánctanítással, fényképvetítés, és rengeteg vidámság tette emlékezetessé az estét. Csütörtök reggel szomorúan vettük észre, milyen hamar elrepült ez az egy hét; búcsút kellett vennünk régi-új barátainktól. A fogadás utolsó napján sok szép helyet nézhettek meg Budapesten, majd kivittük őket a repülőtérre.