Híreink

Nyelvek Európai Napja

2017. október 3-án került sor a Nyelvek Európai Napja alkalmából a Europe Direct veszprémi irodája által szervezett megyei egyfordulós nyelvi versenyre. A diákok német, illetve angol nyelvből tehették próbára tudásukat. A versenyen a nyelvtani ismereteken kívül a nyelvérzéket, és alapvető uniós tájékozottságot mérő teszteket kellett kitölteni. Ezt követően Babos Gábor fordító előadásán vehettek részt az érdeklődők. Az uniós nyelvi tisztviselő az uniós fordítói munkáról és Európa nyelveiről tartott tartalmas előadást. Gimnáziumunkból 19 tanuló indult a versenyen angol és német nyelvből. Nagyon örömünkre az első három helyezést német nyelvből vetésis diákok érték el: Knackstedt Sára Carola (11.B) 1., Bulyáki Lili (11.B) 2., Bódy György (11.A) 3. helyen végzett. Gratulálunk a ragyogó eredményekhez!