Híreink

Belgiumi cserekapcsolat

A 9.C osztály 20 fős csoportja vesz részt idén a belgiumi cserekapcsolatban. A magyar diákcsoport 2017. április 19-25. között utazott a belgiumi Oudenaarde városába. Az alábbiakban Godány Ráhel beszámolóját olvashatjátok.

 

„Megérkeztünk a brüsszeli repülőtérre, ahol lelkesen fogadtak minket a belga diákok. Onnan bérelt busszal folytattuk tovább az utunkat. Az iskolában kedves fogadást rendeztek, majd mindenki hazament a belga családjához. Nem kellett csalódnunk, végig nagyon nyitottak voltak a diákok és remek programokat szerveztek nekünk. Elutaztunk Bruges-be, a tengerpartra, bejártuk a fantasztikus Gent városát. Biciklitúrán vettünk részt és családi napon, megnéztük Oudenaarde nevezetességeit. Csodálatos volt! Az utolsó napon Brüsszelben sétáltunk, majd eljött a könnyes búcsú ideje. Nehéz volt elhagyni Belgiumot, jól sikerült az út. Szerencsére szeptemberben a fogadáskor újra látjuk a „belgáinkat”.