Híreink

Költészet napi megemlékezés

2017. április 11-én tartottuk iskolánk aulájában a József Attila születésnapjához kapcsolódó emlékműsort. A műsort Kovács Janka (12.D) nyitotta a „Mi is a költészet?” című beszédével, majd Vincze Dávid Róbert (11.A) József Attila egyik kései költeményét adta elő. Rácz Ágnes Éda (10.C) egy kortárs irodalmi alkotással üdvözölte a jelenlévőket. Ezt követően Csicsics Kata (12.A), valamint Kamondy Péter és Vingli Máté (11.A) zenés előadását hallgathattuk meg. A megemlékezésen részt vett a Veszprém megyei Magyar Irodalomtörténeti Társaság nevében Villányi Edit költő és Balla Ferenc. Villányi Edit egyik versével emlékezett József Attilára. Az ünnepségünk zárásaként a gimnázium előtt lévő József Attila szobornál az irodalomtörténeti társaság képviselői és iskolánk tanárai, diákjai helyeztek el koszorút. A műsor bemondója Rentler Zsófia (11.A) volt. A műsort Dr. Kocán Béla tanár úr állította össze. A költészeti ünnepségünk részeként Glatzné Gyömörei Irén igazgatóhelyettes és néhány tanuló iskolánk volt tanár-költőjének, Kemény Gézának a sírját koszorúzták meg. Az eseményről készült fotók itt megtekinthetők.