Híreink

December 10. az emberi jogok napja

Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát (UDHR) 1948. december 10-én fogadták el. Ez a dátum azóta világszerte az Emberi Jogok Napját jelöli. Irina Bokova, az UNESCO igazgatója szerint: „Hangot adunk a hangnélkülieknek, biztosítjuk számukra a lehetőségeket, amelyek útján észreveszik őket. Ez az, amin az UNESCO dolgozik." Ban Ki Mun, az ENSZ főtitkára így vélekedik: „A civil társadalmi csoportoknak kulcsszerepük van minden nemzet jólétében és működésében, és az ENSZ sajnálatosnak tartja az elfojtásukra irányuló intézkedéseket. Ezért az ENSZ a részvétel jogát és azokat a hozzá kapcsolódó jogokat emeli ki, amelyek lehetővé teszik a szólásszabadságot, a békés gyülekezést és egyesülést.” Az emberi jogok napjára Nemere Péter 11.C és Tamás Dániel 11.A osztályos tanulók készítettek egy rövidfilmet az oktatáshoz való emberi joggal kapcsolatban.