Idén 26. alkalommal látogattak holland diákok gimnáziumunkba, és miután tavaly megünnepeltük a kerek évfordulót, most kis, szimbolikus meglepetéssel szerettük volna szorosabbra fűzni a Vetési és a Zernike College közti kapcsolatot. A valaha szebb napokat látott és nyelvi teremként emlegetett 57-es terembe szeretnénk új életet lehelni, helyet biztosítva falain az évenkénti diákcserék relikviáinak, a számos fényképnek, a remélhetőleg majd elkészülő tablóknak - mindennek, ami Groningennel és Hollandiával kapcsolatos. Egyelőre néhány, kollégák felajánlásából származó kép és oklevél alkotja a gyűjteményt, és a terem ajtajára is felkerült a Groningen felirat. Az ünnepélyes szalagátvágás képei itt megtekinthetők.