A Heti Világgazdaság által megjelentett „100 legjobb gimnázium és szakközépiskola 2017” című kiadvány rangsorában a Vetési Albert Gimnázium a 40., a vidéki iskolákat figyelembe véve 21., a két tannyelvű képzést folytató iskolák között 5. helyen áll. Az összesített rangsort hét szempont (matematika és szövegértés országos kompetencia-mérés eredményei, a 2016. májusi-júniusi érettségi eredményei matematikából, magyar nyelv és irodalomból, történelemből és idegen nyelvből, valamint a felsőoktatásba felvett diákok átlagpontszáma) figyelembe vételével állították össze. Két területen ért el jó eredményt iskolánk: nyelvi érettségi eredmények alapján az összesített rangsorban 10., szövegértés kompetencia-mérés alapján a 47. helyen végeztünk.