Idén májusban a 10.A osztály kapott lehetőséget a spanyol cserekapcsolatra, melyben a 9.A. osztály néhány diákja is részt vehetett. Az előkészületek már februárban megkezdődtek. Az osztályok összeültek, és tanáraink segítségével reméltük, hogy egy felejthetetlen és kulturális élményekkel gazdag programsorozatot tudunk összeállítani a spanyol diákok számára. Szerencsére a visszajelzések csak jók voltak, mely még inkább meghozta a kedvünket a cserekapcsolat Spanyolországban folytatódó részéhez.

Április 30-án iskolánk elől indultunk busszal a Ferihegyi repülőtérre, ahol minden zökkenőmentesen ment. Többen új élménnyel gazdagodtunk, hiszen először repültünk. Spanyolországba érkezve az ottani diákok családjaikkal vártak minket egy nagy „Üdvözlünk titeket!”  felirattal. A találkozás olyan volt, mintha az egy hónapja nem látott barátainknak most újra élvezhetnénk a társaságát. A hétvégét mindenki a saját családjával töltötte. Kedden elkezdődtek a közös programok. Reggel a gimnáziumuk előtt gyülekezve a hétvégen összegyűjtött kalandokról meséltünk, ami természetesen a buszos út alatt is folytatódott, melynek a végállomása Córdoba volt. Córdoba körülbelül egy egy órára lévő város Málagától. Az időjárás megkegyelmezett nekünk erre a napra, így élvezhettük az idegenvezetést a macskaköves úton sétálva. Másnap  már egy kicsit fáradtan vágtunk bele  nerjai utunkba. Meglátogattunk egy cseppkőbarlangot és körbementünk Nerja fehér házakkal szegélyezett utcáin. Csütörtökön Málaga híres katedrálisának látványa tárult elénk, valamint várába is eljutottunk, ahonnan lélegzetelállító táj tekintett vissza ránk. Pénteki napunkat a diákokkal együtt gimnáziumukban töltöttük. Első két órában az iskola szakközépiskolában végző diákjai egy kis fodrász szalont varázsoltak számunkra, a nap hátralévő részében sport programmal, egy nyitott földrajzórával, és végül egy flamenko táncbemutatóval és tanulással szórakoztattak minket. Sajnos eljött az elválás napja is, szombaton könnyes szemekkel hagytuk el álmaink országának repülőterét, de még sem fájt annyira, mert tudtuk, hogy új barátokkal a szívünkben és maradandó emlékekkel térünk haza.

Szabó Vanessza 10.A.