Iskolánk diákjai (11.A, 11.B és 11.D) május 9-14 között a „Határtalanul” program keretében kirándultak Erdélyben, Székelyföldön. A kísérő tanárok Kádár Judit, Pucsek Zsuzsa és Rozner Csaba voltak. A Sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Líceum diákjaival közösen a pályázati programban (1848-49-es szabadságharc emlékútjain, Háromszéken és Közép-Dunántúlon) szereplő úti célokat látogatták meg. Csodálatos tájakat (pl. Tordai-hasadék, Szent Anna-tó), történelmi múltat idéző városokat (Nagyvárad, Segesvár, Sepsiszentgyörgy), népi hagyományokat őrző falvakat (Csernáton, Kisbacon), és ízes beszédű székely embereket ismerhettek meg, mint Haszmann Pali bácsi. Tartalmas és élménydús útjukról bővebb leírással, fotógalériával is jelentkezünk hamarosan.