Kölcsey Ferenc születésének 225. évfordulója alkalmából Álmosd község, Debrecen város és a Nemzeti Művelődési Intézet több kategóriában (blogíró, versmondó, rajz) hirdetett pályázatot, amelynek ünnepélyes eredményhirdetésére január 22-én, A magyar kultúra napján került sor. Iskolánkat 2 pályamű képviselte, melyek közül az egyéni versmondó verseny 1. helyezettje Kusicza Bence 11.D osztályos tanuló. A csoportos versmondó verseny különdíjasa a Vetési Albert Gimnázium tanulóinak verses összeállítása (ének: Tüskés Bernadett 13.D; zene: Laufer Zoltán 11.A; versmondás: Orosz Milán 9.D, Kőhegyi Mátyás 11.D, Modori Márton 11.A; közös versmondás: 9.A, 9.D, 11.D osztály; technika: Németh Bettina 11.D, Takács Gergely 11.D, felkészítő tanárok: Horváth Judit, Pucsek Zsuzsanna) Gratulálunk az eredményekhez! A nyertes pályaművek itt tekinthetők meg.