„Mesél a múlt” címmel Veszprém Megyei Jogú Város önkormányzata, a Városi Nyugdíjasok Érdekvédelmi Egyesülete és a Szenior Tanácsadók Társasága pályázati felhívással fordul a város általános és középiskolás diákjaihoz valamint a felsőoktatási intézmények hallgatóihoz. A generációs kapcsolatok erősítésének jegyében az idősügyi koncepció szellemében, a fiataloktól olyan írásokat várnak, amelyekben idős emberek, Veszprém múltjának ismert és megbecsült személyiségei mondják el emlékeiket, életük jellemző eseményeit. A pályázók az iskola igazgatójának közvetítésével jelentkezhetnek a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen. Felkészítésükre nyugdíjas újságírók vállalkoztak. A beküldési határidő 2o16. február 28. Terjedelem maximum öt gépelt oldal (12-es betűnagyság, 1.5-ös sortávolság). A díjakat ünnepélyes keretek között a Generációk Napja elnevezésű rendezvényen adják át. A  médiatámogatók, a Napló és a Veszprémi 7 Nap részleteket közölnek a legjobb írásokból.