A Tolsztoj Társaság által meghirdetett országos műveltségi verseny második fordulóját és döntőjét 2015. szeptember 16–17-én rendezték a Lakitelki Népfőiskolán. A második fordulóba 100 csapatból a 20 legeredményesebb csapat juthatott be. Gimnáziumunkat két csapat képviselte. A kétnapos versenyt diákjaink szép eredménnyel zárták. A 13.C osztály 4 fős csapata az országos 3. helyezett lett. Csapattagok: Koller KittiKósa Noémi, Kovács Éva Dóra, Torma Laura. Felkészítő tanár: Kocán Béla. A 11.D osztály 4 fős csapata kb. a 15. helyezést érte el. Csapattagok: Korcsog Anna, Kovács Janka, Steierlein Klaudia, Szabó Veronika. Felkészítő tanár: Horváth Judit. Gratulálunk versenyzőinknek és felkészítő tanáraiknak!