A múlt héten malagai cserediákok látogattak hozzánk. Mindannyian izgatottan vártuk vasárnap hajnali érkezésüket, 3 óra körül értek az iskola elé, így az ismerkedésre csak reggel került sor. Eleinte kétségbeesetten vizslatták az itteni ételeket, de a kóstolás után szemmel láthatóan ízlett nekik szinte minden. Bár Veszprém és környéke nem olyan izgalmas, mint Málaga, tanáraink törekedtek minél érdekesebb és élvezetesebb programokat szervezni a hét minden napjára. Hétfőn a tapolcai tavas barlangot és a szigligeti várat látogatták meg, a keddet Budapesten töltötték, szerdán Tihanyban és Balatonfüreden tettek egy Balaton parti sétát, majd a pápai élményfürdőbe mentek.

A csütörtök és a péntek veszprémi napok voltak, lehetőségük nyílt megtekinteni az MKB-MVM Veszprém játékosainak edzését, utána válthattak pár szót Carlos Ortegával, aki szintén málagai. Közösen elmentünk a veszprémi jégpályára, amit mindannyian rendkívül élveztek, annak ellenére, hogy a korcsolyázás sok nehézséget okozott nekik. Pénteken körbejárták iskolánkat, részt vettek egy ének és egy testnevelés órán, majd a menzán ebédeltek. A búcsúestet követő szombaton együtt ebédeltünk, és kipróbálhattak még egy-két tipikus magyar fogást, ezután könnyes szemmel búcsúzkodtunk egymástól indulás előtt.