2019. március 28-án, két osztálytársammal, Gyüre Dórával és Iglói Lilivel lehetőségünk nyílt elutazni Budapestre, a Francia Intézetbe, osztályfőnökünk, Orosz Enikő tanárnő kíséretében.

Éric-Emmanuel Schmitt (író, rendező és színész), az Intézet meghívására Magyarországra látogatott, hogy egy író-olvasó találkozó keretében válaszoljon megható művével kapcsolatban felmerülő kérdéseinkre (Madame Pylinska et le secret de Chopin).

Ezt követte egy finom ebéd, aminek szintén az Intézet adott otthont, a kellemes hangulatú Café Dumas-ban, ahol az ország többi francia két tanítási nyelvű gimnáziumából érkező tanulóival is megismerkedtünk.
A program zárásaként az író dedikálta könyveinket, és természetesen a fotózás sem maradhatott el.

A beszámolót készítette: Ernyei Barbara, XI.C osztályos tanuló