Az előadás főpróbája június 17-én, 17:00-kor lesz az iskola Sportcsarnokában, melyre várunk minden kedves érdeklődőt. A belépés díjtalan!
A Vetésis diákok számára az előadás időpontja: június 20. 12:30

2024. május 7. és 11. között a 10.A osztály spanyolosai Valenciába utaztak, hogy megismerjék a spanyol várost, elmélyítsék és bővítsék kulturális ismereteiket és gyakorolhassák a spanyol nyelvet.

Idén 21. alkalommal rendezték meg a debreceni Fazekas Mihály Gimnáziumban a francia kéttanítási nyelvű iskolák francia civilizációs versenyét.

A 9.c osztály csapata 3. helyezett lett:
Antolik Barnabás, Gábor Anna, Hamilton Lujza, Muraközy Imre, Szabó Gergő

2024. április 6. és 11. között az iskola 38 tanulója három tanár kíséretében 6 napot töltött Németországban. A utazás célpontja Berlin és Szászország volt.

Fenntarthatósági témahét - Természettudományos napok - szerda 2.
Délután tartottuk a „Kísérletek délutánját”, melyen érdekes fizika és kémia kísérleteket mutattak be diákjaink. A vállalkozó kedvű látogatók ki is próbálhatták, hogyan készül a Vegyészek kiskertje, milyen a Fáraó kígyója, hogyan katalizálja a KMnO4 a hidrogén-peroxid bomlását, hogyan lehet titkosírást olvasni, mennyi játék rejlik a szappanos vízben, kimutatható-e, ha hamisított a tejföl. Hasznos, vidám délután volt

Fenntarthatósági témahét - Természettudományos napok - csütörtök 1.

Április 25-én az 5. óra elején a 11. osztályos kémia fakultációsok mutattak be az osztályoknak érdekes kísérleteket a természettudományok népszerűsítésére. A diákok láthattak, milyen az elefánt fogkrémje és az éghetetlen zsebkendő, és hogyan lehet egy színtelen folyadékot kékké varázsolni. A kísérleteket bemutatták: Timmer Míra, Stumpfhauser Bálint,  Petrovics Lujza, Fazekas Florina, Schmidt Antal, Kovács-Sashalmi Zoltán, Preszter Milán, Papp Sára, Vonyó Bálint, Fónagy Balázs, Csont Rebeka, Gyurina Fanni

Fenntarthatósági témahét - Természettudományos napok csütörtök 2. Földrajzi kvízdélután

Április 25-én délután a Fenntarthatósági Témahét és a Föld napja alkalmából megrendeztük az I. Földrajzi Kvízdélutánt, 7 csapat részvételével.
A kvízben minden évfolyam képviseltette magát a nulladiktól a végzősökig, sőt, még tanárok is becsatlakoztak.
1,5 órán keresztül törtük a fejünket a különböző kérdéseken, zászlókat ismertünk fel, térképen kerestünk.
A versengésből a Megfontolva haladók II csapat került ki győztesen, ők az alsóörsi AMFI Planetáriumi belépő jegyeit nyerték.
Gratulálunk mindenkinek, aki játszott és (reményeink szerint) találkozunk jövőre!
Köszönjük a szervezést és az izgalmas délutánt Nyerges Katalin tanárnőnek!

Fenntarthatósági témahét - Természettudományos napok - péntek

Április 26-án a nagyszünetben a 12.b osztály Shoots & roots csapata átadta a 9NyB osztály diákjainak a stafétát. Az elköszönő diákok egy „Nyári fontos” almafával és egy Cacanszka lepotica szilvafával búcsúztak, az új csoport egy császárfával gazdagította iskolánk udvarát. Ünnepélyesen átadták azt a dobozt, melyben felsorolták, milyen akciókat, programokat szerveztek ittlétük alatt. A 9NyB-sek ígéretet tettek, hogy gondozzák az új fákat és tovább viszik a leköszönő csapat örökségét.

A két gyümölcsfát köszönjük Pádár Ákosnak és a zánkai Boróka Kertészetnek, a császárfát Hornish-Farkasréti Róza családjának!